Coaching Erasmus+ ifjúsági projektek tervezéséhez

2018.04.19.

Hír | Ifjúság, Nonprofit szervezet

Fogyatékossággal vagy egészségügyi problémával élő fiatalokkal dolgoztok? Munkátokat nemzetközi projektekkel erősítenétek, de nem tudjátok, hogyan kezdjetek hozzá?

Szervezeti támogató programunkban külső szakember segítségét kérhetitek mindehhez. A szakember támogatást nyújt az új szervezetnek a projekttervezés és pályázatírás folyamatok során, bátorítja és képessé teszi őket arra, hogy projekteket valósítsanak meg az Erasmus+ ifjúsági fejezetében.

A PROGRAM CÉLJA

A támogató program célja a fogyatékossággal és egészségügyi problémákkal élő fiatalok és a velük foglalkozó szervezetek bevonása az Erasmus+ ifjúsági programba. Az Erasmus+ ifjúsági fejezetben olyan projektek megvalósítására lehet pályázni, amelyek célja a nemformális tanuláson keresztül a fiatalok kompetencia- és készségfejlesztése; a fiatalok demokratikus részvétele; az ifjúsági munka minőségfejlesztése, valamint a hátrányos helyzetű fiatalok elérése.

ÁLTALÁNOS FELTÉTELEK

A jelentkezés és a támogatás általános feltételei:

a, a jelentkező szervezet tevékenységi területe megfeleljen a kiírásban szereplő kategóriák valamelyikének,
b, vállalja, hogy aktívan részt vesz a támogató folyamatban,
c, vállalja, hogy a támogatási folyamat lezárását követő 14 napon belül rövid írásos szakmai beszámolót készít előre megadott szempontok szerint, amelyet a Tempus Közalapítvány szabadon felhasználhat a program promóciójához (közösségi média felületen, a Közalapítvány honlapján, ill. tájékoztató kiadványaiban).

A kiválasztott részt vevő szervezetek számára a Tempus Közalapítvány Erasmus+ ifjúsági csoport maximum 25 órányi támogató folyamatot biztosít, amit maximum 5 hónap időtartam alatt van lehetőség igénybe venni. A támogató szakember a szervezet székhelyére vagy szervezettel előzetesen egyeztetett helyszínre utazik.

A PROGRAM CÉLCSOPORTJA

Olyan szervezetek jelentkezését várjuk, akik

  • tapasztaltak fogyatékossággal és/vagy egészségügyi problémákkal élő fiatalokkal való munkában, de nem rendelkeznek tapasztalattal/csak minimális tapasztalattal rendelkeznek az Erasmus+ ifjúsági területet érintő nemzetközi együttműködés keretében folytatott projekt megvalósításában; vagy
  • még nem tapasztaltak fogyatékossággal és/vagy egészségügyi problémákkal élő fiatalokkal való munkában, de tervezik, és tapasztalattal bírnak az Erasmus+ ifjúsági területet érintő nemzetközi együttműködés keretében folytatott projekt megvalósításában.

A JELENTKEZÉS MÓDJA

A jelentkezés benyújtásárára ezen a linken van lehetőség. A jelentkezéseket a program költségvetési forrásának teljes felhasználásáig a Tempus Közalapítvány Erasmus+ ifjúsági csoportja folyamatosan fogadja, jelentkezési határidő nincs.

MI TÖRTÉNIK A JELENTKEZÉS ELKÜLDÉSE UTÁN?

A támogatandó szervezetekről az Erasmus+ ifjúsági csoport munkatársai döntenek. A kiválasztott jelentkezőkkel a Tempus Közalapítvány megállapodást köt.

A jelentkezések elbírálásának határideje: 10 munkanap, ezt követően az Erasmus+ ifjúsági csoport felelős munkatársa írásban értesít minden jelentkezőt.

A támogató program az Erasmus+ nemzeti irodák közötti társadalmi befogadást célzó stratégiai partnerség keretében valósul meg.

Az Erasmus+ ifjúság honlapján külön menüpont (Társadalmi befogadás) foglalja össze, hogyan hozhat változást a program a hátrányos helyzetű fiatalok életében.  

További információ:
Pável Luca Sára
Pályázati referens
Tempus Közalapítvány Erasmus+ ifjúsági csoport
E-mail: luca.pavel@tpf.hu
Tel.: + (36) 1 237 1300 / 322-es mellék

Utolsó módosítás: 2018.04.23.