Kisgyermekkori angolnyelv-oktatás (megszűnt)

A 12 órás továbbképzés célja, hogy a résztvevő pedagógusokat és szülőket módszertanilag felkészítse a különböző életkorú, képességű, motivációjú, nyelvi szintű gyerekek idegen nyelvi nevelésére. HALADÓ SZINT!

Vezető oktató: Osváth Erika

12 órás továbbképzés pedagógusoknak, akik már elvégezték a Kisgyermekkori angolnyelv-oktatás című, 30 tanórás képzésünket, és további ötletekre vágynak

  • Hogyan lehet pici kortól ösztönözni a kreativitást? Hogyan járulhatunk hozzá pedagógusként, szülőként ahhoz, hogy a gyerekek fejlődése minél teljesebb legyen?
  • Milyen értékelési módszerekkel lehet támogatni a tanulók előrehaladását? Hogyan lehet kiiktatni az értékelésből a megszégyenítést?
  • Hogyan lehet saját személyes történetekre alapozva tanítani?
  • Hogyan lehet angoltanárként, pedagógusként, emberként fejlődni az oktatói munka során? Hogyan lehet kis lépésekben közelebb jutni a céljainkhoz?

A korai évek jelentősége

Az utóbbi 15-20 év kutatásai bizonyították, hogy az emberi agy fejlődése a gyermekkor első éveiben a legintenzívebb. Agyunk nemcsak az életkorból adódóan fejlődik, hanem a korábbi tapasztalatokból, ismeretekből is táplálkozik. Amit ebben az időszakban nem kapnak meg a gyerekek, azt a későbbiekben nehéz vagy egyáltalán nem lehet pótolni.

Emiatt kulcskérdés, hogy pedagógusként hogyan bánunk a gyerekekkel: elfogadó, támogató, bátorító légkört tudunk-e teremteni vagy inkább büntető, korlátozó, megszégyenítő közeget hozunk létre. Bár pedagógusként gyakran azt érezzük, hogy az időnk, a figyelmünk nagy részét elveszi a foglalkozásokra, az óvodai, iskolai ünnepekre, eseményekre való felkészülés, valamint az órákhoz kapcsolódó kötelező adminisztráció, azt mindannyian világosan tudjuk, hogy még fáradtan is az a legfontosabb, hogy emberként hogyan vagyunk jelen a gyerekek életében, hogyan viszonyulunk hozzájuk.

A kisgyermekkori angolnyelv-oktatás című képzésünk (1. rész) gondolatmenetét folytató, 12 tanórás haladó képzés egy újabb együttgondolkodásra, önmagunk megfigyelésére invitálja a 30 tanórás képzést elvégzett pedagóguskollégákat és szülőket.

Kiknek szól a képzés?

A tanfolyam azoknak a pedagógusoknak és szülőknek, nagyszülőknek szól, akik már elvégezték a Tempus Közalapítvány 30 órás Kisgyermekkori angolnyelv-oktatás pedagógus-továbbképzését, és érdekli őket, hogy a tanulóik, gyerekeik, unokáik érzelmi, lelki, értelmi fejlődését miképp tudnák tovább segíteni. A képzésen ezúttal a kreativitásfejlesztés, az alternatív értékelési módszerek, a történetmesélés, az óvodából az általános iskolába való átmenet nyelvpedagógiai dilemmái, valamint az egyéni nyelvfejlesztés kérdésköre kerülnek terítékre.

A továbbképzés célja, hogy a Tempus Közalapítvány Kisgyermekkori angolnyelv-oktatás (1. rész) pedagógus-továbbképzését elvégzett résztvevők számára továbbképzési lehetőséget biztosítson azokban a témákban, amelyek a körükben végzett igényfelmérés alapján napi tanítási problémát jelentenek a 3-10 éves korosztállyal idegen nyelven foglalkozó pedagógusok számára. A kurzus célja, hogy a részt vevő pedagógusokat és szülőket módszertanilag felkészítse kisebb és nagycsoportos, vegyes életkorú, képességű, motivációjú, nyelvi szintű gyerekek idegen nyelvi nevelésére.

Praktikus információk:

A képzés munkanyelve angol.

A következő kurzus időpontja: 2016. szeptember 23-24.

A képzés időbeosztása:

1. nap (péntek): 14.00-17.15

2. nap (szombat): 9.00-15.30

Részvételi igazolás:
A képzés sikeres elvégzését követően a Tempus Közalapítvány magyar-angol nyelvű részvételi igazolást állít ki a résztvevők számára

A képzés helyszíne a Tempus Közalapítvány székhelye, 1077 Budapest, Kéthly Anna tér 1.

A továbbképzés jelenleg nem akkreditált képzés. Mivel azonban a 277/1997. (XII. 22.) korm. rendelet 5. paragrafusának értelmében a hétévenkénti továbbképzési ciklus 120 tanórájából 30 tanóra (25%) nem akkreditált képzéssel is teljesíthető, a képzés 12 tanóraként így is elszámolható!

Csoportos érdeklődés esetén kérje egyéni ajánlatunkat a kepzes@tpf.hu címen!

Kérdése van? Kíváncsi a részletekre?

Forduljon a képzés koordinátorához, Szűcs Mariannához az alábbi elérhetőségeken:

kepzes@tpf.hu

06-1-237-1300/260

Várjuk jelentkezését!

Utolsó módosítás: .