Digitális Pedagógus Díjakat adott át a Tempus Közalapítvány
2019.12.04.
Oktatás és képzés az EU-ban | Köznevelés, Szakképzés
Újabb kiváló, innovatív ötletekkel gazdagodott a Digitális Módszertár!
Nyomozás a titokzatos Dracul család múltjában, szólások-közmondások kreatív feldolgozása, biztonságos közlekedés alsós gyerekeknek… Egy kis ízelítő az idei Digitális Módszertár díjazott feltöltéseiből.
Idei felhívásunknak megfelelően projektek és óratervek kategóriákban értékeltük a feltöltő tanárok munkáit. Nagyon szoros verseny volt, habozás nélkül állíthatjuk, hogy évről évre egyre jobb pályázatok érkeznek a Digitális Módszertár felhívására.
A 7 éve útjára indított Digitális Módszertár arra hivatott, hogy az IKT eszközöket és digitális pedagógiai módszereket kreatív és innovatív módon alkalmazó tanárok ötlettára legyen. Az adatbázis használatával a pedagógusok a tanórák és a tanórán kívüli tevékenységek megújításához nyerhetnek inspirációt, illetve konkrét, a mindennapi iskolai tevékenységeik során alkalmazható módszereket tanulhatnak másoktól. A gyakorló tanárok által feltöltött anyagok a 21. századi fiatalok, vagyis a digitális nemzedék interaktív tanulását, tanítását segítik az IKT eszközök kreatív használatával. |
A Tempus Közalapítvány minden évben új pályázati felhívással és a legjobb ötletek beküldőinek elismerésével ösztönözi új módszerek bemutatását, előmozdítva ezzel a pedagógusok közötti tudásmegosztást és a tanárok felzárkóztatását az IKT eszközök iskolai használata terén. A digitális pedagógiai módszerek alkalmazásának egyre nagyobb népszerűségét mutatja, hogy az idei felhívásra 54 ötlet érkezett. Így jelenleg már több mint 400 szakmailag lektorált jó gyakorlat található a Digitális Módszertárban.
A legújabb ötletek feltöltői közül került ki az a 8 gyakorló tanár, akinek munkáját 2019-ben Digitális Pedagógus Díjjal ismerték el, illetve további 8 pedagógus munkáját oklevéllel díjazták. A díjak átadására a 2019. november 30-án az Osztályfőnökök Országos Szakmai Egyesülete, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Pedagógiai és Pszichológiai Kar és a Tempus Közalapítvány által közösen megrendezett Digitális Tér Konferencián került sor.
2019-ben Digitális Pedagógus Díjat kaptak:
Projektek kategóriában:
- Dénesné Szak Andrea & Pandúr Emese: Vak tyúk is talál szemet
- Hunyadi-Buzás Éva: 13 híres német - avagy segítsetek Gutenbergnek!
- Horváth Anita, Horváthné Gyurisán Szabina: Nyomozás Erdélyben - krimijáték
- Mgr.Henzel György: LeonARdo Da Vinci az első STE@M Maker
Óratervek kategóriában:
- Éder Márta: Úton-útfélen, avagy jó úton jársz?
- Rekic Muci Natália: Story time: Calypso the Flamingo
2019-ben kiemelkedő munkájukért oklevelet kaptak:
Projektek kategóriában:
- Kiss Mónika , Mataisz Zsuzsanna: Sziporkák
- Durkó Irén, Kanizslai Cintia, Pandur Emese: Laplopók
- Kerékgyártóné Filló Mónika: Terülj, terülj, asztalkám…!
Óratervek kategóriában:
- Kasné Havas Erika: A home is where your heart is – Különleges épületek, ideális otthonok
- Szabó Márta: Kreatív írás Mentimeter alkalmazással
A díjazott és a további, oklevéllel elismert pedagógusok módszertani ötletei megtalálhatók a Tempus Közalapítvány Tudástárában, amelyben az uniós Erasmus+ program támogatásával megvalósított tanári tanulmányutak és külföldi képzések során elsajátított több száz módszertani ötlet között is böngészhetnek az érdeklődők.
Utolsó módosítás: 2019.12.17.