Szolidaritási projekteket az Európai Szolidaritási Testület portálján regisztrált legalább öt fiatal által alkotott csoport valósíthat meg azzal a céllal, hogy közösségükben a legfontosabb kihívásokra reagáljanak. Szolidaritási projektekben szervezetek befogadó szervezetként vállalhatnak szerepet.
Európai Szolidaritási Testület - Szolidaritási projektek
1. A pályázattípus célja
A szolidaritási projektek célja, hogy az Európai Unió és az Európai Szolidaritási Testület elveit és értékeit figyelembe véve helyi, közösségi problémákra nyújtsanak megoldást, miközben lehetőséget adnak arra, hogy a 18-30 éves fiatalok kezdeményező készsége fejlődjön.
2. A pályázásra jogosultak köre
Szolidaritási projektet az Európai Szolidaritási Testület portálján regisztrált legalább 5 fiatal által alkotott csoport valósíthat meg azzal a céllal, hogy közösségükben a legfontosabb kihívásokra reagáljanak. Szolidaritási projektekben szervezetek csak befogadó szervezetként vállalhatnak szerepet a fiatalok csoportjának adminisztrációs és pénzügyi folyamatait segítve; a projekt céljairól és megvalósításának módjáról a fiatalok csoportja dönt.
3. Támogatható tevékenységek
A szolidaritási projektnek közvetlenül kapcsolódnia kell ahhoz a helyi közösséghez, ahol a fiatal résztvevők élnek, hogy a körülöttük lévő kihívásokra tudjanak reagálni, emellett egyes projektek regionális vagy akár nemzeti kérdésekkel is foglalkozhatnak. A szolidaritási projektnek a helyi kihívások kezelésével együtt hordoznia kell az európai dimenziót az európai szinten meghatározott prioritások bevonása révén. A projektek 2-12 hónapig tarthatnak és a résztvevő fiatalok lakóhelyének megfelelő országban kell megvalósulniuk.
4. A programban részt vevő országok
Az Európai Unió tagállamai.
5. Pályázati feltételek
A Pályázati útmutató Solidarity Projects c. fejezete tartalmazza.
6. A támogatás mértéke
Az Európai Szolidaritási Testület a projekt hosszától függően havonta 500 euró projektmenedzsment támogatást nyújt a fiatalok csoportjának. Emellett lehetőség van coach felkérésére, aki az esetleges konfliktusok, problémák megoldásában segítheti a fiatalok csoportját. A hátrányos helyzetű fiatalok részvételét támogató költségeket 100%-osan megtéríti a program.
7. A pályázás menete
A pályázás menetéről a www.eusolidaritycorps.hu weboldalon olvashatnak.
8. A pályázatok beadásának határideje
Módosult határidő! A koronavírus-helyzetre való tekintettel ebben a pályázattípusban 2020. április 30. helyett 2020. május 7-ig lehet benyújtani a pályázatokat.
2020. április 30. 12 óra (brüsszeli idő)2020. október 1. 12 óra (brüsszeli idő)
További információk a www.eusolidaritycorps.hu weboldalon olvashatók!
Utolsó módosítás: 2020.03.19.