Rendezvény | Köznevelés, Felsőoktatás, Szakképzés, Felnőtt tanulás, Ifjúság
Az Erasmus+ program 2021-től megvalósuló utódprogramjának egyik fontos eleme lesz a fenntartható szemlélet a projektek tervezésekor.
|
Rendezvény | Köznevelés, Felsőoktatás, Szakképzés, Felnőtt tanulás, Ifjúság
Az Erasmus+ program 2021-től megvalósuló utódprogramjának egyik fontos eleme lesz a fenntartható szemlélet a projektek tervezésekor.
2019.11.21.
Hír | Köznevelés, Felsőoktatás, Szakképzés, Felnőtt tanulás, Ifjúság
Az Európai Bizottság támogatásával működő Euroguidance, Eurodesk, EURES, Europass hálózatok, valamint az EKKR Nemzeti Koordinációs Pont magyarországi képviselői 2019. november 05-én közös szakmai műhelynapot szerveztek Budapesten, melyre több mint száz érdeklődő érkezett.
2019.10.29.
Rendezvény | Köznevelés, Felsőoktatás, Szakképzés, Felnőtt tanulás, Ifjúság, Civil szervezet
Ismét információs napokat tartunk a köznevelési, szakképzési, felsőoktatási, felnőtt tanulási és ifjúsági szektorok munkatársai számára Budapesten és vidéken.
2019.10.28.
Hír | Köznevelés, Felsőoktatás, Szakképzés, Felnőtt tanulás, Ifjúság, Önkormányzatok, Civil szervezet, EU
A Participant Portal helyett a szervezetek mostantól az Organisation Registration System (ORS) felületén regisztrálhatnak.
2019.10.22.
Pályázat | Köznevelés, Felsőoktatás, Szakképzés, Felnőtt tanulás, Ifjúság, Civil szervezet
Kiírásra került az Európai Nyelvi Díj 2020-as pályázati felhívása, a pályázati határidő: 2020. február 28.
Rendezvény | Köznevelés, Felsőoktatás, Szakképzés, Felnőtt tanulás
A Tempus Közalapítvány – Nemzeti Europass Központ tájékoztató előadást és műhelymunkát szervez november 14-én az Erasmus+ szakképzési mobilitásban érintett intézmények pedagógusai számára.
2019.10.18.
Hír | Köznevelés, Felsőoktatás, Szakképzés, Felnőtt tanulás, Ifjúság, Önkormányzatok, Civil szervezet, EU
Idén is sikerrel zárult az Erasmus Napok programsorozat: országszerte több mint 80 eseménnyel ünnepeltük együtt az Erasmus+ programot október 10. és 12. között.
Projekttükör | Felsőoktatás
Milyen segítség nyújtható a vállalkozásoknak ahhoz, hogy hosszú távon is sikeresen működjenek? A Budapesti Gazdasági Egyetem szakemberei szerint az egyik ilyen eszköz az üzleti mentorálás lehet.
Magazin | Felsőoktatás
Mi miatt aggódik a fiatal, és mitől fél a szülő egy külföldi ösztöndíjas időszak előtt? Hogyan élik meg az egyetemisták a távollétet és a hirtelen kapott szabadságot? Mi segítheti át őket a nehéz pillanatokon?
Rendezvény | Köznevelés, Felsőoktatás, Szakképzés, Felnőtt tanulás, Ifjúság
Jövő évben lehet utoljára pályázni az eddigi, megszokott pályázati feltételek között, 2020-ban lezárul az Erasmus+ program hét éves pályázati ciklusa.
Magazin | Felsőoktatás
Gyakran halljuk, hogy az oktatóknak milyen fontos szerepük van a hallgatói mobilitás ösztönzésében. De mit jelent ez a gyakorlatban? Mit tehetnek az oktatók a katedrán állva, a fiatalok tájékoztatása és motiválása érdekében? Hogyan győzhetik meg a hallgatóikat arról, hogy érdemes elindulni a nagyvilágba? Erről kérdeztünk meg néhány egyetem munkatársát, akik szerint a lehetőségek adottak, a megoldás pedig sokszor jóval egyszerűbb, mint gondolnánk!
Magazin | Felsőoktatás
Megyeri Mirtill 2009-ben Skóciában töltötte az Erasmus ösztöndíjas időszakát. Többek között az ottani benyomásoknak is köszönhető, hogy egy újgenerációs álláshirdetési startup, a Zyntern.com társalapítója lett. 2018-ban a Forbes 30/30 sikeres magyar fiatalja közé választották. Az Erasmusos élményein túl mesélt nekünk a hazai és külföldi szakmai gyakorlatok munkaerőpiaci helyzetéről, valamint arról, hogyan motiválták az Egyesült Királyságban tapasztaltak arra, hogy HR területtel foglalkozzon.
Magazin | Felsőoktatás
Ma már szinte minden egyetemen tanulnak külföldi hallgatók, ezért elengedhetetlenül fontos a felsőoktatási intézmények munkatársainak nemzetközi felkészítése. Ők találkoznak a diákokkal a tanulmányi osztályon, a könyvtárban, a tanszéki irodán és az előadókban, ezért számukra szervezett interkulturális kommunikációs tréninget a Tempus Közalapítvány. A 2019. március 26-27. között tartott angol nyelvű képzésen új módszerekkel és technikákkal ismerkedhettek meg a munkatársak, valamint szimulációs játékokon és kompetenciafejlesztésen vehettek részt.
Magazin | Felsőoktatás
Évekkel ezelőtt egy magyar, egy holland és egy skót zenei intézmény elhatározta, hogy megkísérli ötvözni a kodályi elveket a 21. századi zenepedagógiával. Ebből a gondolatból született meg 2016-ban a Kodály HUB: Sing, Learn, Share című projekt.
Magazin | Felsőoktatás
Nemzetközi kimutatások szerint Magyarország a kreditek elismerését tekintve az európai rangsor végén szerepel, miközben az Európai Felsőoktatási Térségben tovább növekszik a hallgatói mobilitások támogatása. A külföldön szerzett kreditek el nem ismerése befolyásolhatja a hallgatók kiutazási kedvét, valamint hatással lehet a nemzetközi partnerkapcsolatokra is. Épp ezért érdemes feltárni a kreditelismerésben élenjáró intézményi jó példákat, amelyek ösztönzőül hathatnak a hazai gyakorlatra.
Magazin | Felsőoktatás
Manapság a pályakezdőkkel szemben is elvárás, hogy rendelkezzenek munkatapasztalattal. Ennek teljesítésére a legkézenfekvőbb lehetőség egy külföldi szakmai gyakorlat.
Facebook | Felsőoktatás
Tudd meg, mi történik körülötted a felsőoktatás világában, és hogyan változik az Európai Felsőoktatási Térség!
Utolsó módosítás: 2017.08.09.
TEMPUS KÖZALAPÍTVÁNY 1077 BUDAPEST, KÉTHLY ANNA TÉR 1. • TELEFON: (+36 1) 237-1300 • FAX: (+36 1) 239-1329 • INFÓVONAL: (+36 1) 237-1320
E-MAIL: INFO{KUKAC}TPF.HU